hlavní strana

čtvrtek 13. října 2016

Barvení na Westknits Mystery Shawl 2016 ...


... nedopadlo úplně nejlíp.
Původní představu o barevné kombinaci splňuje pouze růžové a modré přadýnko,
včerejší pokus o šedou se docela vymkl kontrole, chtěla jsem růžovou, modrou , šedočernou a strakatou.
I jindy se bojím namočit přadýnko do barevné lázně, ale tentokrát jsem se musela hodně přemlouvat, asi jsem už tušila, kdoví :)
Ona to až taková hrůza není, jsem na sebe docela hrdá  (moje druhé barvení) a z těch barviček docela i nadšená, jen si tuhle kombinaci na tento konkrétní šátek vážně nedokážu představit :)Škoda že fotka není schopná zachytit tu jemně fialovozelenou nuanci barev, toť Achillova pata digitálních technologií.

No nakonec je možná i to "zlé" k něčemu dobré a já nebudu muset dohánět ostatní spřátelené pletařky.
KAL  (rozumněj společné pletení ) totiž začal už minulý pátek.
Pricip těchto akcí je v tom, že se zakoupí návod, jsou dané prvotní instrukce jako např. síla a množství příze, nabídnuty vhodné barevnosti , upřesněny obecné pokyny a pak se už netrpělivě čeká na uvolnění návodu na 1. část, zde označeno jako 1. stopa.
Účastní se více než 4,5 tisíce pletařek opravdu z celého světa, jsou otevřeny debaty ohledně volby vhodných barevností, rad o pletení konkrétních částí , sdílení nadšení ze společného projektu , nabídky sad Westových autorských klubíček , debatních skupin francouzských, kanadských nebo třeba nizozemských účastnic projektu.
Prostě celosvětové pletařské šílenství.

Nutno dodat, že všemožné KALy se pořádají po celém světě a ve všech možných typech projektů, u nás v Čechách je známé společné pletení např. s Vlněnými sestrami ,  tam se aktuálně plete šátek Meadow Grass, krásný pruhovaný kousek :)


Zpět k mému snažení, vzhledem k nepovedenému pokusu o šedou jsem poněkud přehodnotila záměr a nejspíš (bez záruky, zítra to můžu vidět jinak :D ) se pustím do Stephenova loňského KALu Doodler , který lahodí mému oku daleko více než to, co jsem z toho letošního už měla možnost vidět.

Tady tento kousek je dílo mé kamarádky Veroniky, no uznáte že to je tedy opravdu nádhera !!!Už teď se mi  Mystery zdá opravdu divoký a navíc ve 4 barvách ...
Prostě mi to jaksi vnitřně nesedí, tak se poslechnu a půjdu jinou cestou :)

Dobrodružství pokračuje :D

Ohledně barvení příze se tu dnes rozepisovat nebudu, je to disciplína která si zaslouží extra příspěvek, ale je to každopádně opět krásná zkušenost, ovšem mnohdy s nejistým výsledkem.

A ty fotky z večerního barvení jsem dělala Wendulko pro tebe, abys viděla že jsem se vážně bála :D
              Doufám že to taky někdy zkusíš, stojí to za to, ať už to pak dopadne jak chce ;)


Takové má ta sypká černá barva pigmenty ...


... rozpouštění ve vodě ...


... už jde do tuhého ...


... zkušební cancourky se docela povedly, tak jsem v klidu, ale ...                                             ... no a teď už bylo vážně zle, ale je pozdě ...


 ... a teď už bylo jasné, že z toho nějaká příjemná středně šedá asi nebude :D... 


 ... odpoledne po usušení už to bylo docela snesitelné ...


... ale to usínání v noci s pocitem zpackané práce, to teda žádná sranda.
 Příště budu přidávat barvy opatrněji .
čestné pionýrské Peti,
čísahám  :)2 komentáře:

Vítejte a díky za návštěvu, Bella